Üyelik Sözleşmesi

ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

 

1-TARAFLAR

Isbu sözlesme, www.barlarentacar.com site adresinde faaliyet gösteren Barla Rent A Car şirketi ve bu siteye üye olan gerçek veya tüzel kisi arasinda, üyenin www.barlarentacar.com alan adli internet sitesi üzerinden kendi iradesi ile yaptigi üye kaydi asamasinda yapilmistir. Üye, siteye üye olarak, sözlesmenin tamamini okudugunu, anladigini ve tüm hükümlerini onayladigini kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

2-TANIMLAR

Isbu sözlesmede belirtilen;

Barla Rent A Car: Barla Turizm Elektrik Gıda Tekstil Konf. Tic. San. Ltd. Şti. ’yi

Üye: Siteye üye olan gerçek veya tüzel kisiyi,

Site: www.barlarentacar.com alan adi üzerinden yayin yapan web sitesini,

Araç: Mülkiyeti Barla Rent A Car’ a ait olan ve kiralanabilecek her marka model araci,

Lisansiye Sözlesmesi: Barla Turizm Elektrik Gıda Tekstil Konf. Tic. San. Ltd. Şti.ye ait “Barla Rent A Car” markasini, Barla Rent A Car’ya ait sistemleri ve münhasıran Barla Rent A Car’a ait olan tüm fikri sinai haklari belirlenen süre ve yazili kosullarla sinirli olarak araç kiralama faaliyetleri kapsaminda Lisansiye Sube’ye kullanim yetkisi veren sözlesmeyi,

Lisansiye Sube: Barla Turizm Elektrik Gıda Tekstil Konf. Tic. San. Ltd. Şti.. ile Lisansiye Sözlesmesi imzalamis olan ve kendi nam ve hesabina hareket eden ve isbu Sözlesme ekinde bulunan listede yer alan bagimsiz ticari isletmeleri,

Kisisel Veri: 6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu ve yürürlükte bulunan her türlü mevzuat uyarinca belirli veya belirlenebilen gerçek kisiye dair (özel nitelikli kisisel veriler dahil) her türlü bilgiyi,

Ifade eder.

 

3-SÖZLEŞMENİN KONUSU

Isbu sözlesmenin konusu, Araç/lar/in Barla Rent A Car tarafindan Site’de çevrimiçi olarak internet üzerinden kiralanmaya sunulmasina dair usul ve esaslar ile Barla Rent A Car ve Üye’nin karsilikli hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir. Isbu sözlesme, Site’de yapilacak olan ve Üye’nin kiralayacagi Araç/lar hakkinda hüküm ifade eder.

 

4- BARLA RENT A CAR’ IN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

4.1. Barla Rent A Car sözlesme kapsaminda Sitede alacagi kiralama rezervasyonlarini, Sitede belirtilen subeleri kapsaminda yapabilecektir. Barla Rent A Car, bahse konu sube bilgilerini Üye/ler’e Site üzerinden bilgi vermek kaydiyla tek tarafli olarak degistirmeye yetkilidir. Üye, Barla Rent A Car’nın isbu Sözlesme hükümleri çerçevesinde taahhüt etmis oldugu yükümlülükleri Lisansiye Sube/ler araciligiyla yerine getirecegini bildigini gayrikabili rücu kabul ve beyan eder. Isbu Sözlesme’nin imzalanmis olmasi, Barla Rent A Car’ın Üye’ye araç kiralama taahhüdünde bulundugu anlamina gelmez. Barla Rent A Car, Üye’nin talebi ile ilgili olarak kiralama yapip yapmama hakkini sakli tutar, bu nedenle Barla Rent A Car’ dan hiçbir ad altinda hak talep edilemez.

4.2. Barla Rent A Car güvenlik nedeniyle Üye’nin Site üzerindeki her türlü aktivitesini izleyebilir, kayda alabilir ve gerekli gördügünde, Siteden uzaklastirma, üyelik dondurma, üyelik iptal etme ve benzeri her türlü müdahalede bulunabilir.

4.3. Barla Rent A Car önceden Üye’ye bildirimde bulunmaksizin Sitenin biçim ve içerigini kismen veya tamamen degistirebilecegi gibi, Sitenin yayin yaptigi alan adini degistirebilir, farkli alt alan adlari kullanabilir, alan adi yönlendirmesi yapabilir veya alan adini kapatabilir.

4.4. Barla Rent A Car diledigi zamanda ve sebep göstermeksizin, önceden Üye’ye bilgi vermeksizin Sitede sundugu hizmetlerin kapsam ve çesitlerini degistirebilecegi gibi, Sitede sunulan hizmetleri kismen veya tamamen dondurabilir, sona erdirebilir veya tamamen iptal edebilir.

4.5. Barla Rent A Car, sözlesmede belirtilen is ve islemlerin daha etkin gerçeklestirilebilmesi açisindan diledigi zaman hizmet ve isleyiste degisiklikler ve/veya güncellemeler yapabilir. Üyeler isbu degisiklikleri kabul ettiklerini, bu degisikliklere uygun davranacaklarini simdiden kabul ve beyan ederler.

4.6.Isbu sözlesme Barla Rent A Car’ın kiralama yapacagi araç adedi, marka, modeli ve model yili ve sair hususlarda herhangi bir taahhüt içermez. Üye, bu ve sair nedenlerle Barla Rent A Car’dan hiçbir ad altinda hak ve alacak talep edemez.

 

5-ÜYE’NİN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERI

5.1.Üyelik, Sitede belirtilen üyelik prosedürünün üye olmak isteyen kisi tarafindan yerine getirilerek kayit isleminin yapilmasi ile tamamlanir.

Üye, üye olmakla, isbu sözlesme hükümlerini, üyelige ve hizmetlere iliskin Barla Rent A Car tarafindan açiklanan/açiklanacak her türlü beyani da kabul etmis olmaktadir.

5.2.Üye, üyelik islemlerinde belirtmis oldugu kimlik, ehliyet, adres ve iletisim bilgilerinin eksiksiz ve dogru oldugunu, bilgilerinde degisiklik olmasi halinde bu bilgileri derhal Barla Rent A Car’a iletecegini, eksik, güncel olmayan veya yanlis bilgi vermesi nedeniyle ortaya çikabilecek her türlü hukuki uyusmazlik ve zarardan sadece kendisinin sorumlu olacagini kabul ve beyan eder. Barla Rent A Car’a bu nedenle hiçbir sorumluluk izafe edilemez.

5.3.Üye, Sitedebelirtilen hizmetlerden faydalanirken T.C. yasalarina ve genel ahlak kurallarina uygun hareket edecegini, hakaret, tehdit, iftira, taciz vb. eylemlerde bulunmayacagini, siyasi veya ideolojik propaganda yapmayacagini, diger Üye'leri rahatsiz edici davranislar içine girmeyecegini, kisi veya kurumlari lekeleyici her türlü davranistan uzak duracagini ve sitede verilen hizmetlerin aksamasina ya da kesilmesine neden olabilecek her türlü hareketten kaçinacagini aksi halde olusacak her türlü zarardan bizzat sorumlu olacagini kabul ve taahhüt eder.

5.4.Üye, üçüncü sahislarin fikri mülkiyet hukuku kapsamindaki haklarini ihlal etmeyecegini, üçüncü kisilerin telif haklarina saygili olacagini, haksiz rekabette bulunmayacagini ve üçüncü sahislarin ticari sirlarina ve özel hayatlarina saygili olacagini kabul ve taahhüt eder.

5.5.Üye, Siteyi kullanirken baskalari tarafindan kolay tahmin edilemeyecek bir sifre kullanacagini, kullanici adi, sifre vs. bilgilerini baskalariyla paylasmayacagini ve bu bilgilerin site veri tabaninda tutulmadigindan güvenliginden bizzat ve sadece kendisinin sorumlu olacagini, hiçbir sekilde Barla Rent A Car’ın sorumlu olmayacagini kabul ve beyan eder.

5.6.Üye, sadece kendisine ait üyelik hesabini kullanacagini, baska üyelerin hesap bilgilerini kullanmayacagini ve kendisine ait üyelik hesabini baskalarina kullandirtmayacagini aksi durumun Barla Rent A Car tarafindan tespit edilmesi halinde üyeliginin iptal edilebilecegini ve dogmus/dogacak her türlü zarari tazmin edecegini kabul ve beyan eder.

5.7.Üye, Siteye  zararli program, yazilim, kod ve benzeri materyal göndermeyecegini, Sitenin ve üyelerin güvenligini tehlikeye düsürebilecek her türlü hareketten kaçinacagini kabul ve taahhüt eder.

5.8.Üye, üyelik hesabini üçüncü kisilere devredemez.

5.9.Üye, baskalarinin Siteyi kullanimini kisitlayamaz, engel olamaz, Siteyi kullanilabilir hale getirmek için kullanilan sunucu veya aglarin isletimine müdahale edemez.

5.10.Üye’nin, bilgisayar ve telefon donanimini etkileyen virüs saldirilarindan ve/veya siteden edindigi bilgilere istinaden kaynaklanan kayip ve hasarlar dâhil olmak üzere ancak bunlarla sinirli olmamak kaydiyla siteye erisimine ve kullanimina iliskin olarak dogrudan veya dolayli olarak meydana gelebilecek zararlardan Barla Rent A Car sorumlu degildir.

5.11.Üye, Sitenin çalismasina müdahale etmek veya müdahaleye tesebbüs etmek amaciyla herhangi bir alet, yazilim veya araç kullanmayacagini, Siteye yetkisiz olarak baglanmayacagini ve islem yapmayacagini, diger kullanicilarinin yazilimlarina ve verilerine izinsiz olarak ulasmayacagini veya bunlari kullanmayacagini kabul eder.

5.12.Sitede, sunulan hizmetten tamamen bagimsiz ve Barla Rent A Car’ın kendi kontrolünde olmayan üçüncü kisilere ait baska web sitelerine linkler bulunabilir. Barla Rent A Car bu sitelerde bulunan bilgilerinin dogrulugu garanti etmez. Bu linkler vasitasiyla erisilen web sitelerinden sunulan hizmetler/ürünler veya bunlarin içerigi hakkinda Barla Rent A Car’ın herhangi bir sorumlulugu bulunmamaktadir. Üye’nin bu Internet Sitelerine erisimi tamamen kendi sorumluluğunda Barla Rent A Car izni disindadir.

 

6-FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

6.1.Sitenin sunumu ve tüm içerigi T.C. Mevzuati ve fikri mülkiyet mevzuati tarafindan korunmakta olup, bu Sitedeki tüm ticari markalar, logolar ve hizmet isaretleri basta olmak üzere, yayinlanan tüm bilgi ve veriler Barla Rent A Car veya Lisansiye Subelere aittir. Üye, Barla Rent A Car 'ın yazili onayi olmadan, dogrudan veya dolayli olarak aynen ya da baska bir sekilde Sitenin içerigi dagitamaz, iletemez, degistiremez, kopyalayamaz, görüntüleyemez, çogaltamaz, yayinlayamaz, isleyemez veya baska bir sekilde kullanamaz veya baskasinin Site  hizmetlerine erismesine veya kullanmasina izin veremez. Aksi takdirde, Barla Rent A Car’ın ugradigi/ugrayacagi her türlü zarar ile lisans verenler de dâhil ancak bunlarla sinirli olmaksizin, üçüncü kisilerin ugradiklari zararlardan dolayi Barla Rent A Car’dan talep edilen her türlü tazminat tutarini, Üye Barla Rent A Car’a ödemekle sorumlu olacaktir.

6.2. Barla Rent A Car’ın , Site hizmetleri, Site  bilgileri, Sitenin telif haklarina tabi çalismalari, Sitenin ticari markalari, Sitenin ticari görünümü veya Siteye iliskin her türlü maddi ve fikri mülkiyet haklari da dâhil tüm malvarligi, ayni ve sahsi haklari, ticari bilgi ve know-how'a yönelik tüm haklari saklidir.

6.3. Sitede yer alan bütün yazilarin, grafiklerin, görsellerin ve tüm resimlerin her hakki saklidir, izinsiz tasarruf edilemez.

6.4. Site  içerigine, tasarimina ve yazilimina iliskin tüm mali haklarin izinsiz kullanimi (isleme, çogaltma, yayma, temsil ve umuma arz) bunlarla sinirli olmamak üzere her türlü izinsiz ifsa ve kullanim, fikri ve sinai mülkiyet haklarinin ihlali anlamina gelecektir.

6.5.Üyeler Sitenin  kullaniminda Türk Borçlar Kanunu, Türk Ceza Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Markalar Hakkinda KHK ve mevcut ve/veya ileride yürürlüge girecek olan her türlü mevzuat hükümlerine uygun davranacaklarini kabul ve taahhüt ederler. Aksi kullanim sebebiyle dogabilecek hukuki, idari, cezai ve mali her türlü sorumluluk Üyeye ait olup Barla Rent A Car’ın rücu hakki saklidir.

 

7-SORUMLULUK

Üye, Sitede sunulan/yayinlanan bilgi ve hizmetlerde eksiklik, iletisim sorunlari teknik problemler, altyapi ve internet arizalari, elektrik kesintisi ve/veya sayilanlarla sinirli olmaksizin baskaca problemler olabilecegini kabul etmekte olup, bu tür problemler/arizalar olusmasi durumunda Barla Rent A Car, Üye’ye herhangi bir bildirimde bulunmaya gerek olmaksizin ve sebep göstermeksizin Sitede araç kiralama faaliyetlerini durdurmaya veya sona erdirmeye veya iptal etmeye yetkilidir. Üye bu nedenlerle Barla Rent A Car’dan hiçbir ad altinda hak ve ödeme talep edemez.

Barla Rent A Car hizmetin hatasiz olacagini veya sürekli saglanacagini veya hizmetin virüs ve diger zararli unsurlardan arinmis oldugunu garanti etmemektedir. Barla Rent A Car Üye’nin herhangi bir ürün ya da hizmeti kullanmasindan kaynaklanacak dogrudan ve/veya dolayli hasarlardan sorumlu tutulamaz. Üye, hizmeti ya da Site’yi kullanmasi sonucunda ortaya çikabilecek her türlü hasar ve zarardan bizzat kendisinin sorumlu oldugunu kabul ve beyan eder.

 

8-MÜCBİR SEBEPLER

Dogal afet, isyan, savas, grev, iletisim sorunlari, teknik problemler, altyapi ve internet arizalari, elektrik kesintisi ve kötü hava kosullari da dâhil ve fakat bunlarla sinirli olmamak kaydiyla, ilgili tarafin makul kontrolü haricinde ve gerekli özeni göstermesine ragmen önleyemedigi, kaçinilamayacak haller olan "Mücbir Sebep" durumlarinda; Barla Rent A Car, isbu sözlesme ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya hiç ifa etmeme hakkina sahiptir. Zira isbu Mücbir Sebep süresince Barla Rent A Car’ın yükümlülükleri askiya alinir. Bu ve bunun gibi durumlarda, Barla Rent A Car 'a gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecektir. Bu durumlar için Barla Rent A Car’dan her ne nam altinda olursa olsun herhangi bir tazminat talep edilemeyecektir. Mücbir sebep halinin 7 (yedi) günden fazla sürmesi halinde Barla Rent A Car, dilerse isbu sözlesmeyi herhangi bir bildirime gerek olmaksizin tazminatsiz ve tek tarafli olarak feshetmeye yetkidir.

 

9-SÖZLEŞME HÜKÜMLERİNDE DEĞİŞİKLİK

Barla Rent A Car,  Üye’ye bildirimde bulunmaya gerek olmaksizin ve sebep göstermeksizin isbu sözlesme hükümlerinde tek tarafli olarak degisiklik yapma hakkina sahiptir. Üye, bahse konu degisiklikleri Sitede yayinlandigi andan itibaren kabul etmis sayilir. Üye, bu hususu simdiden gayri kabili rücu olarak kabul eder.

 

10-ÜYELİK İPTALİ ve SÖZLESMENİN FESHİ

10.1. Üye'nin isbu sözlesmeden kaynaklanan yükümlülüklerinden herhangi biri veya tamamina kismen veya tamamen aykiri davranmasi durumunda Barla Rent A Car, herhangi bir bildirime gerek olmaksizin ve gerekçe göstermeksizin tek tarafli olarak isbu sözlesmeyi feshederek Üye'nin üyeligini iptal edebilir ve Üye'nin siteden aldigi, almakta oldugu ya da alacagi hizmetleri kismen veya tamamen dondurulabilir veya iptal edebilir. Bu nedenle fesih durumunda Üye Barla Rent A Car’dan hiçbir hak ve talepte bulunamaz. Üye bu hususa itiraz edemez.

10.2. Barla Rent A Car isbu sözlesmeyi diledigi takdirde hiçbir sebep göstermeksizin ve herhangi bir bildirime gerek olmaksizin tek tarafli olarak feshederek Üye'nin üyeligini iptal etmeye ve Üye'nin siteden aldigi, almakta oldugu ya da alacagi hizmetleri kismen veya tamamen dondurmaya ya da tümüyle iptal etmeye yetkilidir. Bu takdirde Üye haksiz, yersiz, sebepsiz, meyilsiz ve zamansiz bir fesihte bulunuldugu, iyi niyete aykiri davranildigi veya sair bir neden ve bahane öne sürerek Barla Rent A Car’dan hiçbir hak, alacak, kar kaybi, zarar ziyan tazminati veya baskaca bir nam ve unvan altinda herhangi bir ödeme  talep edemez.

10.3. Üye, gerek görmesi durumunda diledigi zaman isbu sözlesmeyi hiçbir sebep göstermeksizin yazili bildirimde bulunarak 1 gün önel vermek kaydiyla tek tarafli olarak feshetmeye yetkilidir.

 

11-SÖZLESMENİN SÜRESİ

Isbu sözlesme Sitede onaylandigi andan itibaren yürürlüge girer ve Barla Rent A Car’ın Üye’nin üyeligini iptal etmesi ve/veya Site’de sunulan hizmetleri sona erdirmesi ile birlikte baskaca bildirime gerek olmaksizin kendiliginden sona erer.

 

12-GİZLİLİK

Taraflar, isbu Sözlesme uyarinca vakif olacaklari diger tarafa ait her türlü ticari, mesleki bilginin ve Kisisel Verinin gizli oldugunu kabul eder ve bu bilginin söz konusu taraflar ya da çalisanlari tarafindan üçüncü kisilere Sözlesme sirasinda ve sonrasinda ifsa edilmemesini taahhüt ederler. Bu gizlilik taahhüdü isbu Sözlesme sona erse veya iptal edilse dahi geçerliligini muhafaza eder. Taraflar, gizlilik yükümlülügüne aykiri davranmalari durumunda diger tarafin maruz kaldigi her türlü zararini karsilayacagini kabul ve beyan eder.

 

13- KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

13.1. Barla Rent A Car, isbu Sözlesme kapsaminda vakif oldugu Kisisel Verileri, 6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu ve yürürlükteki mevzuat uyarinca getirilen tüm kural ve yükümlülüklere uygun sekilde koruyacagini, bu kapsamda, Üye’ye dair edindigi her türlü Kisisel Veri’nin korunmasina ve islenmesine dair ilke ve yükümlülüklere uyacagini, bunlarin ihlali halinde bizzat sorumlu olacagini pesinen kabul ve taahhüt etmektedir.

13.2.Bu kapsamda Barla Rent A Car isbu Sözlesme konusu araç kiralama hizmetinin ifasi için edinilmesi, islenmesi veya hizmet aldigi üçüncü sahis ve/veya  kuruluslar ile paylasmasi zorunlu olan Üye’lere ait kisisel veriler disinda hiçbir sekilde ilgili Üye’nin  önceden verilmis açik rizasi olmaksizin, sayilanlarla sinirli olmamak üzere, Kisisel Verilerini isleyemez, amaçlari disinda kullanamaz, üçüncü kisilere aktaramaz.

13.3. Barla Rent A Car, isbu Sözlesme kapsaminda hukuka uygun bir sekilde edindigi ve isledigi Kisisel Verilerin hukuka aykiri olarak islenmesini, erisilmesini önlemek ve bu Kisisel Veri’lerin muhafazasini saglamak amaciyla gerekli her türlü teknik ve idari tedbirleri almakla yükümlüdür.

13.4. Barla Rent A Car, Üye’ler ile ilgili ögrendigi Kisisel Verileri 6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu hükümlerine aykiri olarak baskasina açiklayamaz ve isbu Sözlesme’de belirtilen hizmetlerinin sunulmasi amaci disinda kullanamazlar. Bu yükümlülük isbu Sözlesme’nin sona ermesi halinde dahi devam eder.

13.5. Barla Rent A Car, Üye’nin Kisisel Verilerinin kanuni olmayan yollarla baskalari tarafindan elde edilmesi halinde, bu durumu derhal Üye’ye bildirecek, herhangi bir zarar olusmamasi veya mevcut zararin büyümesinin engellenmesi için Üye’e gerekli teknik ve idari tedbirler konusunda derhal destek verecektir. Bu kapsamda Kisisel Verileri Koruma Kurul’una yapilmasi gereken basvuru çerçevesinde Üye’nin talebi halinde, basvuru sürecinde Üye’e gerekli detayli açiklamalari yazili olarak saglayacaktir.

13.6. Barla Rent A Car tarafindan isbu Sözlesme kapsaminda kiralamaya sunulan araçlarda, Sözlesmeye konu hizmetin verilebilmesi ve gerekli diger operasyonel islemlerin ifasi amaciyla araçlarda araç  takip sistemi v.b Üye’nin kisisel verilerini toplayan ve kaydeden cihazlar bulunmakta olup, araçlar bahse konu sistemler ile izlenmekte ve araç konum ve km bilgileri kayit altina alinmaktadir. Barla Rent A Car isbu kayitlari güvenlik nedeni ile veya hukuki adli/idari islemler/ sorusturmalar da kullanilmak üzere gerektiginde resmi veya gayri resmi ilgili üçüncü kisilere/kurumlara ifsa edebilecektir.

 

14- TEBLİGAT

Taraflar, üyelik islemleri esnasinda belirttigi adreslerinin kanuni tebligat adresleri oldugunu, adres degisikliginin diger tarafa yazili olarak bildirilmedigi sürece bu adreslere yapilacak bildirimlerin kanunen geçerli tebligatin bütün hukuki sonuçlarini doguracagini kabul ve taahhüt ederler.

Üye, sözlesme ve hizmetlerde yapilacak degisikliklerin, üyeligin iptalinin, isbu sözlesmenin feshinin, sona erdirilmesinin vs. her türlü bildirimin üyelik islemleri esnasina belirttigi e-posta adresine yapilmasina muvafakat etmis olup, e-posta ile yapilan bildirimler ulassin veya ulasmasin bildirimin Barla Rent A Car tarafindan gönderildigi andan itibaren teblig edilmis oldugunu ve hukuki sonuçlarini doguracagini kabul ve taahhüt eder. Bildirimin üyeye geç ulasmasi veya ulasmamasindan ve sonuçlarindan Barla Rent A Car sorumlu degildir. Üye’nin Barla Rent A Car ile yapacagi yazismalarda elektronik posta ve faks kullanilamaz.

 

15-YETKI ve DELİL ANLASMASI

15.1.Isbu sözlesmenin uygulanmasindan kaynaklanan sorunlarin çözümünde Türk Hukuku uygulanacak ve Bursa Mahkemeleri ile Icra Daireleri yetkili olacaktir.

15.2.Üye, çikabilecek ihtilaflarda, Barla Rent A Car 'ın her türlü belge, kayit, defterleri ile bilgisayar ve internet ortamindaki her türlü, bilgi, yazi ve kayitlarinin tek, münhasir ve kesin delil teskil edecegini ve baglayici olacagini, bu maddenin HMK.193 maddesi kapsaminda bir delil sözlesmesi oldugunu kabul eder.

 

16-MUHTELİF

16.1.Isbu Sözlesmenin herhangi bir hükmünün, herhangi bir nedenden dolayi geçersiz sayilmasi veya uygulanabilirliginin kalmamasi halinde, sözlesmenin diger hükümleri yürürlükte kalacaktir.

16.2. Barla Rent A Car 'ın Sözlesme tahtinda sahip oldugu herhangi bir hak veya yetkiyi kullanmamasi ya da kullanmakta gecikmesi o hak veya yetkiden feragat ettigi anlamina gelmedigi gibi, bir hak veya yetkinin tek basina veya kismen kullanilmasi o veya baska bir hak veya yetkinin daha sonra kullanilmasini engellemez.  Bu Sözlesme’nin herhangi bir kosul, madde veya hükmünden feragat edilmesi o kosul, madde veya hükümden daha sonra veya devamli olarak feragat edildigi anlamina gelmez veya bu sekilde yorumlanamaz.

16.3.Isbu sözlesme, Sitede onaylandigi andan itibaren, varsa daha önce Sitede onaylanan sözlesmenin yerine geçer. Ihtilaf halinde, hangi sözlesmenin yürürlükte oldugu dönemden kaynaklandigina bakilmaksizin, bu sözlesme hükümleri uygulanir. Üye, varsa daha önce Sitede onaylanan sözlesme ve ticari isleyisten dolayi Barla Rent A Car 'dan hiçbir hak ve alacagi olmadigini, Barla Rent A Car 'ı her türlü konuda en genis manada gayri kabili rücu olarak ibra ettigini, bahse konu sözlesme ve ticari iliskiden dolayi Barla Rent A Car 'a karsi dogmus ve/veya dogacak tüm sorumluluklarinin devam ettigini kabul, beyan ve taahhüt eder.

16.4.Üye, Sitede yer alan tüm uygulama ve kurallari okuyup anladiklarini ve kabul ettiklerini beyan eder. Üye, sözlesmenin tamaminda yer alan menfaatlerine aykiri olabilecek düzenlemeleri de sonuçlarini bilerek ve anlayarak kabul ettigini beyan eder.

16.5.Üye, isbu sözlesmeden kaynaklanan hak, alacak ve yükümlülüklerini öncesinde Barla Rent A Car 'ın yazili iznini almaksizin üçüncü kisilere devir veya temlik edemez.

 

 

Yardımamı ihtiyacınız var?

Lütfen bize yazın destek@barlarentacar.com

Geçmişten gelen tecrübemizle, memnuniyetinize yönelik sektörel eksiklikleri sağlamak ve sizin uğraşmanız gerecek bir çok konuda size kolaylıklar sunmak adına çeşitli ürün ve hizmetler sunuyoruz.

© 2022-2024 Tüm Hakları Taşdemir Holding Firmasına Aittir.